Alerg la Semimaratonul Bucuriei pentru Centrul Terapeutic Multidisciplinar SVUC

Alina Florina Petre Asociația Schimbă Viața Unui Copil

Într-o lume în care putem fi orice, haideți să fim buni!

--

Am început să alerg pentru a-mi îmbunătăți starea de sănătate, dar și pentru a mă bucura de mediul înconjurător. Am ales să fac mișcare și să particip la diverse competiții, implicându-mă și susținând cauzele și proiectele Asociației SVUC.

La Semimaratonul Bucuriei alerg pentru a putea oferi copiilor înscriși în Asociația Schimbă Viața Unui Copil o bucățică din bucuria mea, căci toate donațiile voastre se vor transforma în ore de terapie pentru copiii cu dizabilități neuromotorii, și în cărămizi pentru construcția Centrului Terapeutic Multidisciplinar SVUC.

Centrul Terapeutic Multidisicplinar SVUC va asigura accesul copiilor cu dizabilități neuromotorii, la terapiile absolut necesare pentru îmbunătățirea calității vieții. Terapiile vor îmbracă toate formele posibile: înot, kinetoterapie, terapie de integrare senzorială, terapie ocupațională, diverse metode terapeutice și tehnici complementare (masaj terapeutic, stretching, elongații, termoterapie).

Haideți să punem cărămidă peste cărămidă pentru construirea Centrului Terapeutic Multidisciplinar SVUC, unde copiii cu dizabilități neuromotorii vor putea accesa toate terapiile necesare recuperării, evitând astfel deplasarea către locații diferite pentru fiecare modul de terapie în parte.

Cred, cu tărie, că #ÎmpreunăPutemDăruiZâmbete!

Traseele de alergare îmbină peisajul dealurilor pline de podgorii cu istoria conacelor boierești, iar gustul tomnatic al mustului proaspăt va rasplăti efortul depus de concurenți. Se vor organiza urmatoarele probe de alergare: - Semimaraton 21,5 km; - Cros 10.8 km; - Cursa fotoliilor rulante - 3km; - Cursa familiei - 800 m   Cursele Copiilor: De la 3 la 5 ani – 200m De la 5 la 8 an

Monica

21 Sep 2022

Aurora

19 Sep 2022
La multi ani, sa fie frumosi ca tine si efortul pe care il faci neobosita pentru aceasta cauza!
15 Sep 2022

Anonymous

12 Sep 2022

Anonymous