Alerg pentru copiii cu afecțiuni neuromotorii

Alina Florina Petre Asociația Schimbă Viața Unui Copil

Dragi prieteni și susținători ai alergării,

Mă numesc Alina și sunt pasionată de alergare, un sport care mi-a schimbat viața și m-a învățat să nu mă las învinsă de provocări. Acum, mi-am propus să transform această pasiune într-un demers nobil, pentru a ajuta copiii cu afectiuni neuromotorii să aibă o șansă mai bună în viață.

De ce iubesc alergarea? Pentru mine, alergarea este mult mai mult decât o activitate fizică. Este un mediu în care îmi pot depăși limitele, în care găsesc eliberare și liniște interioară, și în care mă simt puternică și liberă. Fiecare pas înainte este o lecție de perseverență, un mod de a-mi demonstra că pot face față oricărei provocări.

În fiecare kilometru alergat, mă gândesc la copiii cu afectiuni neuromotorii, care se luptă zilnic cu propriile provocări. Ei au nevoie de sprijinul nostru pentru a avea acces la tratamentele, terapiile și echipamentele de care au nevoie pentru a-și îmbunătăți calitatea vieții. Fiecare copil merită să aibă șansa de a se bucura de viață, de a-și dezvolta potențialul și de a atinge visele, indiferent de dificultățile pe care le întâmpină.

Prin această campanie de fundraising, îmi propun să adunăm fondurile necesare pentru a susține Asociația Schimbă Viața Unui Copil, care sprijină copiii cu afectiuni neuromotorii. Fiecare contribuție, indiferent cât de mică, poate face o diferență semnificativă în viețile acestor copii. Vă îndemn să vă alăturați mie în acest demers caritabil, pentru că împreună putem aduce schimbarea în viața celor care au nevoie de ajutorul nostru.

Haideți să fim o comunitate unită, care își întinde mâna pentru a oferi speranță și sprijin celor care se confruntă cu provocări inimaginabile. Alerg pentru copiii cu afectiuni neuromotorii, pentru că ei sunt adevărații luptători, iar noi putem fi îngerii lor păzitori.

Vă mulțumesc din suflet pentru sprijinul vostru generos și pentru că veți face parte din această călătorie alături de mine. Cu siguranță fiecare pas alergat va aduce zâmbete pe chipurile micuților luptători.

Cu recunoștință,

Alina

Evenimentul se va desfășura pe parcursul a 3 zile în perioada 𝟭𝟲-𝟭𝟳 𝘀𝗲𝗽𝘁𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟯 și are ca scop unirea celor care practică diferite sporturi, dezvoltarea unei vieți sociale de calitate, construirea unui spirit competitiv.   𝗣𝗼𝘁̦𝗶 𝗮𝗹𝗲𝗴𝗲 𝘀𝗮̆ 𝗽𝗮𝗿𝘁𝗶𝗰𝗶𝗽𝗶 𝗹𝗮 𝘂𝗻𝗮

21 Aug 2023