O șansă pentru Loredana: transformă donațiile în zâmbete!
Până la vârsta de 1 an, Loredana s-a dezvoltat normal, dar la 1 an și 3 luni au început convulsiile. După 2 luni de tratament s-au stabilizat crizele, însă în urma lor a rămas la vârsta neurologică de 6 luni.
Speranță pentru Florin: AUTOTRANSPLANTUL DE CELULE STEM
Florin are nevoie de autotransplanturi de celule stem o dată la 3 luni, la o clinică din Viena. Cu sprijinul dvs., Florin poate primi tratamentul potrivit. Fiecare donație face o diferență uriașă în viața lui.
Centrul Terapeutic Multidisciplinar SVUC
Fii alături de Asociația Schimbă Viața unui Copil! Centrul Terapeutic Multidisciplinar va asigura copiilor cu afecțiuni neuromotorii accesul la terapiile necesare pentru îmbunătățirea calității vieții: kinetoterapie, terapie de integrare senzorială, terapie ocupațională, diverse metode terapeutice.
O șansă pentru Chikamso: transformă donațiile în zâmbete!
Povestea lui Chikamso este povestea unui copil curajos și adevăratul test de rezistență pe care el și familia lui l-au parcurs în ultimul an.
Nicolae Cezar Ștefan - povestea mea SVUC
Eu sunt Cezar, un băiețel drăgălaș diagnosticat cu TSA. Din păcate, îmi este greu să comunic cu cei din jur și nu am atenție distributivă. Am nevoie de terapie ABA și logopedie în mod intensiv.
Erica Maria Chicioroagă - povestea mea SVUC
Numele meu este Erica. Acum, la vârsta de 5 ani, datorită eforturilor depuse prin terapiile zilnice, reușesc să mă rostogolesc, să mă întind după obiecte și să stau în șezut, susținută. Ajută-mă să fac primii pași!
Bucur David Gabriel - povestea mea SVUC
Numele meu este David Gabriel.  La vârsta de 9 luni am fost diagnosticat cu paralizie cerebrală - tetrapareza spastică. Ajută-mă să particip zilnic la ședințe de kinetoterapie ca să pot merge pe picioare ca orice copil!