Bucur David Gabriel - povestea mea SVUC

Status: Fundraising

Numele meu este David Gabriel.

La vârsta de 9 luni am fost diagnosticat cu paralizie cerebrală - tetrapareza spastică.

Ajută-mă să particip zilnic la ședințe de kinetoterapie ca să pot merge pe picioare ca orice copil!

Target:

M-am născut, prematur, pe 21 iulie 2017, prin operație cezariană, cu o ușoară anemie. După o lună de spitalizare am fost diagnosticat cu retinopatie de prematuritate. Am urmat un tratament cu Avastin într-un spital din București, după care au urmat controale de rutină. Acum port ochelari cu dioptrii de -1,5.

La vârsta de 9 luni am fost diagnosticat cu paralizie cerebrală - tetrapareza spastica.

Am participat la ședințe de kinetoterapie și hidroterapie, dar din luna martie 2019, odată cu instalarea pandemiei COVID-19, am fost nevoit să renunț aproape în totalitate la aceste ședințe.

Am trecut și printr-o intervenție chirurgicală numită ahiloplastie, pentru că mergeam pe vârfuri, însă nu m-a ajutat prea mult această intervenție. La recomandarea kinoterapeutului, am trecut și printr-o intervenție chirurgicală de miofibrotomie la Chișinău, însă este posibil să fiu nevoit să repet această intervenție.

În prezent, trebuie să particip zilnic la ședințe de kinetoterapie.