Alerg la Semimaraton Brăila pentru copiii cu afecțiuni neuromotorii

Alina Florina Petre Asociația Schimbă Viața Unui Copil

Salut, sunt Alina, iar alergarea este modul meu de a lăsa situațiile neplăcute în urmă. Deși alerg mai rar în ultima perioadă, cu fiecare pas pe care îl fac, simt că mă apropii mai mult de mine însămi, de acea stare de libertate și de bucuria de a simți aerul proaspăt în plămâni. Dar astăzi nu vreau să vă vorbesc doar despre alergarea mea, ci și despre ceva mult mai important.

Mă implic în numeroase proiecte și acțiuni în sprijinul copiilor cu afecțiuni neuromotorii, alături de Asociația Schimbă Viața Unui Copil (SVUC). Acești copilași sunt adevărați luptători, iar poveștile lor ne inspiră să fim mai buni și să facem mai mult pentru ei.

Pe 24 septembrie, am o misiune specială: voi alerga la Semimaratonul Brăila pentru a strânge fonduri în beneficiul acestor copilași greu încercați. Vreau să le ofer șansa la o viață mai fericită și mai plină de speranță.

Ca să reușesc, am nevoie de ajutorul vostru. Așadar, vă invit alături de mine să luptăm cu toate forțele pentru a reda zâmbetul și copilăria acestor micuți minunați. Cu fiecare pas pe care îl voi face în Semimaratonul Brăila, vom aduce mai aproape realizarea acestui vis.

Antoine de Saint-Exupéry, în "Micul Prinț" spune că "Limpede nu vezi decât cu inima. Miezul lucrurilor nu poate fi văzut cu ochii." Cu ajutorul vostru, putem privi dincolo de aparențe și să aducem lumina în viața acestor copii, să le arătăm că suntem alături de ei în această luptă.

Vă îndemn să vă alăturați misiunii mele prin susținerea printr-o donație. Fiecare contribuție contează și ne apropie mai mult de visul de a oferi acestor copii șansa la un viitor mai bun. Haideți să facem minuni împreună și să le redăm copilăria!

Vă mulțumesc din inimă pentru sprijinul vostru și pentru că sunteți alături de noi în această călătorie plină de compasiune.

#ÎmpreunăSchimbămViațaUnuiCopil

#ÎmpreunăPutemDăruiZâmbete

Semimaraton Brăila este un eveniment de alergare prin care se doreşte promovarea alergării în aer liber și a unui stil de viaţă sănătos. Competiţia  Semimaraton Brăila se află la a patra ediţie, este organizată de Asociaţia Club Sportiv  Elite Running, cu sprijinul Primăriei Municipiului Brăila, Consiliului Judeţean Brăila, Inspectoratului Şcolar Judetean Brăila, în partene

Anonymous