Particip la Maraton 1 Decembrie 2023 pentru o cauza draga mie

Cosmin - Gabriel Bucerzan Asociația Schimbă Viața Unui Copil

Cauza pe care o susțin la acest eveniment este "Schimbă Viața Unui Copil". De ce am ales și am susținut de atâția ani această cauză ?

Asociația SVUC și-a propus construirea unui Centru Terapeutic multidisciplinar, unde copiii să poată accesa toate terapiile necesare recuperării, evitând astfel deplasarea către locații diferite pentru fiecare modul de terapie în parte:

- înot,
- kinetoterapie,
- terapie de integrare senzorială,
- terapie ocupațională,
- diverse metode terapeutice și tehnici complementare (masaj terapeutic, stretching, elongații, termoterapie).

Pentru un asemenea proiect de viitor prin care ajutăm copilașii să ducă o viață normală, sunt necesare donații și sunt convins că doar împreună putem contribui la realizarea unui asemenea proiect! Prin urmare, voi dona cei 42 km pe care îi voi parcurge la Maratonul 1 Decembrie către Asociația Schimbă Viața Unui Copil ! ??❤

Mulțumesc din inimă pentru sprijin.

Fiecare pas pe care-l voi face va fi un pas pentru schimbare, iar fiecare donație va face această schimbare posibilă.

Cu recunoștință și apreciere,

Cosmin

În memoria românilor care au făcut posibilă Marea Unire de la 1918, de Ziua Naţională a României, pasionații de mișcare sunt invitați să participe cu inima la “Maraton 1 Decembrie”. Competiția se adresează pasionaţilor de sport și mișcare în aer liber, a căror stare de sănătate le permite o alergare pe una din distanţele probelor de concurs. Cursele din cadrul evenimentul

Nu există nici o donaţie. Fii primul care donează!
Cosmin - Gabriel Bucerzan : Asociația Schimbă Viața Unui Copil
Particip la Maraton 1 Decembrie 2023 pentru o cauza draga mie