Cel mai frumos cadou de ziua mea

Luminița Bufanu Asociația Schimbă Viața Unui Copil

Un buchet de trandafiri pentru a “Schimba viața unui copil”

Cel mai frumos lucru pe care l-am descoperit este să dăruiesc cu inima deschisă. Și pentru că de-a lungul timpului am trăit experiențe care mi-au arătat ce înseamnă puterea și energia unui grup, în momente în care nici măcar nu m-aș fi gândit că pot să merg mai departe, am ales ca ziua mea de naștere să o dăruiesc pentru a ”Schimba viața unui copil” în proiectul de construire a Centrului Terapeutic Multidisciplinar.

Trandafirii sunt florile mele preferate. Pentru toți cei care m-ați cunoscut în cei 55 de ani și v-am mișcat sau inspirat viața în vreun fel, chiar și pentru cei pe care v-am enervat, doar atât vă îndemn: transformați cuvintele voastre de apreciere pentru mine în trandafiri și donați în contul Asociației SVUC.

Acesta este darul meu pentru mine: să adun cel mai mare buchet de trandafiri pe care l-am primit vreodată și să-l dăruiesc acestor minunați copii.

Vă mulțumesc și mă înclin în fața sufletelor voastre cu recunoștință!

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, îți dai seama că acesta este, poate, cel mai fr

19 Jul 2022
La cat mai multe bucurii! :*

Deea Andreea-Andreea Mirea