Alerg pentru copiii cu afecțiuni neuromotorii!

Valentin Zanfir Asociația Schimbă Viața Unui Copil

"Generozitatea nu se măsoară în bunuri, ci în fapte."

Și, ce poate fi mai frumos decât să împarți bucuria cu cei care au nevoie de tine?! Iar pentru că iubesc alergarea și, în același timp vreau să îi sprijin pe cei care nu pot merge / alerga, nu ratez nici o ocazie de a-mi purta pașii pe poteci, prin parcuri, în beneficiul celor care au nevoie.

Voi alerga pentru copiii care nu pot face acest lucru, deși își doresc foarte mult.

Voi alerga pentru cei care nu pot face pași spre visurile lor.

Voi alerga pentru cei care au nevoie de sprijinul meu, al nostru, pentru a fi cu un pas mai aproape de o viață cu un pic mai mult zâmbet.

Ajută un copil să meargă la terapie! DONEAZĂ ACUM!

Toate donațiile voastre se vor transforma în ore de terapie pentru copiii cu dizabilități neuromotorii, și în cărămizi pentru construcția Centrului Terapeutic Multidisciplinar SVUC.

Centrul Terapeutic Multidisicplinar SVUC va asigura accesul copiilor cu dizabilități neuromotorii, la terapiile absolut necesare pentru îmbunătățirea calității vieții. Terapiile vor îmbracă toate formele posibile: înot, kinetoterapie, terapie de integrare senzorială, terapie ocupațională, diverse metode terapeutice și tehnici complementare (masaj terapeutic, stretching, elongații, termoterapie).

Haideți să punem cărămidă peste cărămidă pentru construirea Centrului Terapeutic Multidisciplinar SVUC, unde copiii cu dizabilități neuromotorii vor putea accesa toate terapiile necesare recuperării, evitând astfel deplasarea către locații diferite pentru fiecare modul de terapie în parte.

Cred, cu tărie, că #ÎmpreunăPutemDăruiZâmbete!

Ai o provocare sportivă individuală? Fie că vrei să alergi 500 km într-un an ori să alergi pe bandă 10km în fiecare zi, să sari coarda de 100 ori, să escaladezi 5 munți, să ridici greutăți, să pedalezi sau să faci abdomene și genoflexiuni, poți alege să faci asta și să strângi fonduri pentru o cauză socială. Te așteptăm cu provocări sportive individuale pentru o cauză c

Corina

25 Nov 2022
Valentin Zanfir : Asociația Schimbă Viața Unui Copil
Alerg pentru copiii cu afecțiuni neuromotorii!